NOK/SEK

Inwestuj w NOK/SEK – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w NOK/SEK i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – NOK. Waluta rozliczeniowa – SEK. Wykres NOK/SEK jest parą korony norweskiej i korony szwedzkiej. Pokazuje, ile NOK jest warte w stosunku do SEK. W porównaniu z innymi walutami, w szczególności koroną szwajcarską, wartość korony norweskiej jest często związana z cenami ropy naftowej i stopami procentowymi. Dlatego też, gdy cena ropy rośnie, korona wzmacnia swoją pozycję w stosunku do innych walut i odwrotnie.

Dolar amerykański / korona jest najpopularniejszą parą do handlu norweską walutą. Na cenę korony mają wpływ zmiany stóp procentowych i cen ropy naftowej. W latach 2002-2008 para doświadczyła dużej zmienności z powodu zmian cen ropy naftowej i globalnego kryzysu finansowego. Gospodarka Norwegii w dużej mierze korzysta z handlu, a znaczna część tego handlu odbywa się z Wielką Brytanią i strefą euro. Dlatego też zmiany w tych gospodarkach znacząco wpływają na koronę.