NZD/JPY

Inwestuj w NZD/JPY – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w NZD/JPY i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – NZD. Waluta licznika – JPY. Wykres NZD/JPY to para walutowa dolar nowozelandzki/japoński jen. Pokazuje, ile warte jest NZD, gdy mierzy się je w stosunku do JPY. Historycznie jest to waluta o niskich dochodach, jen jest atrakcyjnym środkiem transportu. Inwestorzy mogą tanio pożyczać w JPY, aby nabywać waluty o wyższym dochodzie, w tym NZD. Para NZD/JPY jest wrażliwa na wahania trendów nastrojów rynkowych. Inwestorzy preferują transakcje typu carry trades w czasach pozytywnych wyników gospodarczych na świecie i są ostrożni wobec nich w czasach spowolnienia na rynku. Aby dogonić najnowszy kurs NZD/JPY.

To jest kwotowanie na rynku Forex dla kursu wymiany dolara nowozelandzkiego w stosunku do japońskiego jena. NZD (waluta bazowa) jest kwotowana w przeliczeniu na JPY (waluta referencyjna). Jen jest historycznie mało dochodową walutą, czyniąc z niej atrakcyjny pojazd do finansowania transakcji (gdzie traderzy pożyczają tanio w JPY, aby kupować wysokodochodowe waluty, w tym NZD). Inwestorzy preferują transakcje typu carry trades w czasach optymizmu co do globalnych wyników gospodarczych i stabilności; unikają ich w czasach stresu rynkowego. To sprawia, że NZD/JPY są wrażliwe na wahania w szeroko pojętych trendach nastrojów rynkowych. Para ta reaguje również na wiadomości gospodarcze – zarówno krajowe, jak i dotyczące kluczowych partnerów handlowych (zwłaszcza Chin) – które kształtują oczekiwania wobec Banku Rezerw Nowej Zelandii w zakresie polityki pieniężnej.