NZD/USD

Inwestuj w NZD/USD – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w NZD/USD i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – NZD. Waluta licznika – USD. Wykres NZD/USD to para walutowa dolar nowozelandzki/dolar amerykański. Pokazuje, ile warte jest NZD przy pomiarze w stosunku do USD. Handel NZD/USD jest często nazywany handlem ‚Kiwi’, ponieważ moneta $1 przedstawia ptaka kiwi. Para ta jest jedną z 10 najczęściej kupowanych par walutowych na świecie. Zdobyła ona dużą popularność podczas długotrwałego boomu towarowego, który miał miejsce na całym świecie. W 2012 roku, po tym jak aprecjacjacja Kiwi stała się zbyt wysoka, Nowozelandzki Bank Rezerw interweniował w celu dewaluacji dolara nowozelandzkiego.

Jest to kurs wymiany dolara nowozelandzkiego w stosunku do japońskiego jena. NZD (waluta bazowa) jest kwotowana w przeliczeniu na JPY (waluta referencyjna). Jen jest historycznie mało dochodową walutą, czyniąc z niej atrakcyjny środek do finansowania transakcji (gdzie traderzy pożyczają tanio w JPY, aby kupować wysokodochodowe waluty, w tym NZD). Inwestorzy preferują transakcje typu carry trades w czasach optymizmu co do globalnych wyników gospodarczych i stabilności; unikają ich w czasach stresu rynkowego. To sprawia, że NZD/JPY są wrażliwe na wahania w szeroko pojętych trendach nastrojów rynkowych. Para ta reaguje również na wiadomości gospodarcze – zarówno krajowe, jak i dotyczące kluczowych partnerów handlowych (zwłaszcza Chin) – które kształtują oczekiwania wobec Banku Rezerw Nowej Zelandii w zakresie polityki pieniężnej.