USD/CAD

Inwestuj w USD/CAD – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w USD/CAD i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Para walutowa USD/CAD składa się z dolara amerykańskiego jako waluty bazowej i dolara kanadyjskiego jako waluty obcej. Wykres USD/CAD przedstawia relację między dolarami amerykańskimi i kanadyjskimi, w zasadzie ile dolarów kanadyjskich można wymienić na jednego dolara amerykańskiego. Ten ostatni nadał parze walutowej USD/CAD przydomek „loonie” z powodu ptaka loon, występującego na kanadyjskiej monecie o nominale jednego dolara. USD/CAD może poszczycić się niezwykłym wolumenem obrotów jako jedna z par walutowych na świecie.

Krótka historia dolara amerykańskiego
Jedna z najbardziej wpływowych walut świata, dolar amerykański pochodzi z Joachimstal, obecnie z nowoczesnych Niemiec. W mieście wybito srebrne talary, każdy o znormalizowanej wadze 29,2 g. Monety te były szeroko stosowane na całym kontynencie europejskim i ostatecznie trafiły do Nowego Świata – Ameryki.

Po rewolucji amerykańskiej, w 1972 r. nowo utworzony Kongres Stanów Zjednoczonych wprowadził talar jako oficjalną walutę, choć przy nieco mniejszej wadze – 27,0 g. Dokonano tego jako metodę standaryzacji, zgodnie ze skorumpowanym systemem „rachunku kontynentalnego”.

Mimo że dolar amerykański jest nadal ściśle związany z ceną srebra i złota, rozwinął się jako waluta rodząca mnóstwo monet i banknotów. Obecnie waluta jest kontrolowana przez Rezerwę Federalną, bank centralny Stanów Zjednoczonych, utworzony w 1913 r. W związku z tym, że dolar amerykański stał się walutą wyjściową dla wielu monet i banknotów, nie można go już używać do celów komercyjnych.

USD jest najważniejszą walutą rezerwową na świecie, będącą w posiadaniu wielu krajów jako część ich rezerw walutowych. Stanowi również sześć z ośmiu par walutowych na świecie. Dolar amerykański oznaczony jest symbolem $.

Historia CAD
Dolar kanadyjski jest oficjalną walutą Kanady i nieoficjalną walutą Saint Pierre i Miquelon. Emitowany przez Bank Kanady, jest 7. najczęściej wymienianą walutą na świecie. Znana również pod pseudonimem „loonie”, waluta używa symbolu $, Can$ lub C$.

Odchodząc od używania skór bobrów jako formy waluty w XVI wieku, kanadyjska waluta przeszła szereg zmian. W XVIII wieku w obiegu znajdowały się różne monety, a wszystko to bez procesu standaryzacji.

Podobnie jak w przypadku dolara amerykańskiego, już na początku XIX wieku Kanada ma historię posługiwania się hiszpańskim dolarem lub talarem. Różne monety były używane w różnych prowincjach, takich jak dolar brytyjski, dolar nowoskokański itp. W 1867 r. kilka państw połączyło swoje waluty, tworząc dominium Kanady i dolara kanadyjskiego.

Jakie czynniki wpływają na parę USD/CAD?
USD/CAD wykazuje ujemną korelację z różnymi walutami zawierającymi dolary amerykańskie, takimi jak GBP/USD, AUD/USD i NZD/USD, ze względu na rolę dolara jako waluty obcej, a nie waluty bazowej.

Na kurs USD/CAD mają również wpływ kluczowi gracze finansowi, tacy jak Rezerwa Federalna (USA) i Bank Kanady. Wydarzenia i komunikaty tych instytucji – polityka pieniężna, zmiany stóp procentowych i inne kluczowe wiadomości – wpływają na zmienność pary walutowej.

Gospodarka Kanady jest silnie skorelowana z cenami ropy naftowej ze względu na jej status największego producenta ropy naftowej na rynku amerykańskim i jednego z największych eksporterów ropy naftowej na świecie.

Gdzie można handlować parą USD/CAD?
Poznaj handel na jednej z największych par walutowych na świecie i znajdź najnowszą cenę akcji USD/CAD na Capital.com. Uzyskaj najbardziej aktualne kursy z wykresami USD/CAD i handluj inteligentnie na parze walutowej „loonie”.

Dolar amerykański v/s Dolar kanadyjski jest popularną parą walutową ze względu na dużą ilość transakcji transgranicznych, które mają miejsce pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Dolar kanadyjski jest często nazywany „Loonie” z powodu obrazu przedstawiającego loona na kanadyjskiej monecie 1$. Dolar kanadyjski jest często uważany za „walutę towarową” ze względu na duże złoża surowców naturalnych, zwłaszcza ropy wydobywanej i eksportowanej z Kanady, zwłaszcza z sąsiadami na południu.