USD/CHF

Inwestuj w USD/CHF – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w USD/CHF i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – USD. Waluta licznika – CHF. Kurs USD/CHF reprezentuje relację między dolarem amerykańskim a frankiem szwajcarskim. Frank szwajcarski jest często nazywany walutą „bezpiecznego nieba”. Jest to waluta wolnodostępna, czerpiąca swoją wartość z otwartego rynku. Wykres USD/CHF wskazuje na imponujący wolumen obrotu i popularność wśród uczestników rynku walutowego ze względu na silne powiązania handlowe i inwestycyjne USA i Szwajcarii. W rzeczywistości para walutowa jest oceniana na szóstym miejscu na światowym rynku walutowym pod względem wolumenu handlu. Przeglądaj najnowszy wykres Forex USD/CHF w czasie rzeczywistym z Capital.com i przekonaj się samemu o korelacji pomiędzy dolarem amerykańskim a „Swissie”.

Para walutowa USDCHF jest często nazywana „The Swissie”. Frank szwajcarski jest ostatnim frankiem nadal emitowanym w Europie. CHF jest skrótem od „Confoederatio Helvetica” Franc i reprezentuje gospodarkę neutralnej sytuacji narodowej w centrum Europy. Szwajcaria od dawna jest kluczowym centrum bankowym dla klientów na całym świecie, a tajemnica, z jaką utrzymują oni swoje operacje bankowe, uczyniła z nich jedno z najbardziej pożądanych miejsc przechowywania gotówki. Pomogło to we wzmocnieniu pozycji franka szwajcarskiego, wywierając presję na eksporterów z kraju. Kiedy europejski kryzys zadłużenia ogarnął cały kontynent, masowe napływy do franków szwajcarskich pogorszyły sytuację, aż w końcu Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) stworzył powiązanie z euro w wysokości 1,2 franka szwajcarskiego za każde 1 euro. Jeśli para walutowa EURCHF spadnie poniżej 1,20, SNB zaproponował sprzedaż CHF i zakup EUR, aby wesprzeć piętro 1,20.