USD/CNH

Inwestuj w USD/CNH – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w USD/CNH i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – USD. Waluta licznika – CNH. Wykres USD do CNH jest wykresem dolar amerykański do pary walutowej chińskiego juana. Pokazuje, ile warty jest USD mierzony w stosunku do CNH. Najlepsza waluta światowa, USD, jest najczęściej stosowaną walutą rezerwową na świecie. Yuan, często nazywany Renminbi, był tradycyjnie powiązany z dolarem amerykańskim, ale ostatnio pozwolił na większą wymienialność i elastyczność w stosunku do waluty rezerwowej. Dziś Chiny są największym światowym eksporterem i drugą co do wielkości gospodarką po USA.

Para ta reprezentuje dolara amerykańskiego wobec chińskiego Renminbi na morzu. Renmibi jest również często określane jako Yuan w swoim oznaczeniu jednostki i używa liter CNY podczas handlu wewnątrz Chin. Kiedyś Yuan był powiązany z dolarem amerykańskim, ale teraz może codziennie handlować na ograniczoną odległość w stosunku do waluty rezerwowej. Chiny są największym eksporterem na świecie i pozostają drugą co do wielkości gospodarką, po Stanach Zjednoczonych. Chiny wykorzystały swoją kontrolę nad kursem wymiany walut, aby zapobiec światowemu kryzysowi finansowemu i utrzymać dominującą pozycję handlową – jest to wysiłek, który przyci±gn±ł oskarżenia, że manipulują swoją walutą.