USD/MXN

Inwestuj w USD/MXN – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w USD/MXN i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Jest to wycena forex dla dolara amerykańskiego przeciwko peso meksykańskiemu. W tym kwotowaniu wartość jednego USD („waluta podstawowa”) jest podawana w odniesieniu do MXN („waluta przeciwna”). Geograficzna bliskość Meksyku do Stanów Zjednoczonych i jego członkostwo w północnoamerykańskiej umowie o wolnym handlu (NAFTA) sprawia, że jest on bardzo wrażliwy na rozwój gospodarczy na największym rynku konsumenckim na świecie. Jako typowo bardziej dochodowa waluta Peso okazuje się atrakcyjna w czasach, gdy inwestorzy optymistycznie patrzą na stan globalnej gospodarki i priorytetowo traktują zwroty nad bezpieczeństwem. Może to sprawić, że USD/MXN będzie wrażliwy na wahania trendów nastrojów na szerokim rynku.


Waluta bazowa – USD. Waluta przeciwna – MXN. Wykres USD/MXN to para walut amerykańskiego dolara / meksykańskiego peso. Pokazuje, ile USD jest warte, gdy mierzy się w stosunku do MXN. USD / MXN jest uważany za egzotyczną parę. Jednak wśród par walutowych, w tym dolara amerykańskiego i waluty rynków wschodzących, meksykańskie peso jest jednym z najsilniej notowanych. Jako sąsiedzi USA i Meksyk mają historycznie bliskie związki jako partnerzy handlowi. Inne parowane na szeroką skalę pary, w tym MXN, to euro (EUR / MXN) i funt brytyjski (GBP / MXN).