USD/NOK

Inwestuj w USD/NOK – Kurs i analiza techniczna

Rozpocznij inwestycje w USD/NOK i zyskaj brak prowizji, spready od 1,0 pipsa, dźwignie od 1:400 oraz minimalną wielkość w lotach od 0,01!

Waluta bazowa – USD. Waluta przeciwna – NOK. Wykres USD/NOK to para walutowa dolar amerykański / korona norweska. Pokazuje, ile USD jest warte, gdy mierzy się w stosunku do NOK. Para walut egzotycznych USD/ NOK jest uważana za najpopularniejszą parę do handlu koroną norweską. Gospodarka Norwegii znacznie korzysta z handlu, a znaczna część tego handlu odbywa się z Wielką Brytanią i strefą euro. Dlatego też korona norweska jest w znacznym stopniu dotknięta zmianami gospodarczymi w tych regionach.

Dolar amerykański / Korona jest najpopularniejszą parą do handlu walutą norweską. Na cenę korony wpływ mają zmiany stóp procentowych i cen ropy. W latach 2002–2008 para wykazywała dużą zmienność z powodu zmian cen ropy i światowego kryzysu finansowego. Gospodarka Norwegii w dużej mierze korzysta z handlu, a wiele z tego handlu odbywa się z Wielką Brytanią i strefą euro. Dlatego na korony istotnie wpływają zmiany w tych gospodarkach.